Kormoran

Przedziwne to piwo. Czyżbym tak krótkim zdaniem już Was zaintrygował? Skromnie liczę, że mi się udało. Pomyślcie sobie: kormoran jest ptakiem o kolorze diabelsko ciemnym, a ten kormoran ni trochę nie imaginuje się mym oczom jako czarny ptak. Jego wygląd jest dostojnie złocisty, nie przypomina tanich ,,szwagrowych” sikaczy niegodnych nazywania ich piwem. Spora gromada bąbelków unosi się ku górze, wyskakują z wielu miejsc. Są jak krety na wiosnę ryjące świeżą trawę: nie do powstrzymania. Natomiast na powierzchni piany wyskakują jak żaby na drogi w letnie deszczowe wieczory w Bieszczadach, pęcherzyki powietrza. Tworzą skupiska i do ostatnich chwil trzymają się wspólnie. Jego aromat jest jednostajnie mocno chmielowy, przyjemnie wodzi zmysłami. Zazwyczaj piwa nawet te iście chmielowe w swym zapachu noszą znamiona dziwnego lepkiego słodu lub owego wspomnianego chmielu, który pachnie sztucznie wręcz gumą. Tutaj piwowarzy przyłożyli się do pracy i stworzyli szlachetne piwo. W czasie jego kosztowania może ponownie ulec zaskoczeniu. W pierwszej fazie smakowania czuję delikatność niesioną bąbelkami oraz nieskrępowaną rześkość wwiercająca się aż czubki głowy. Natomiast w drugiej fazie kontrolę nad zmysłami przejmuje imponująca goryczka. Potężnie silna, ale stabilna i uprzejma jak majster, który odwozi Twój wózek pod sklepem. Gdzieś z tyłu głowy kołaczą mi się przez moment lekkie, naprawdę lekki smak miodu i masła. Może fandzolę już głupoty, ale czy nie mniejsze niż fakt, że kormoran będącym ptakiem koloru smolistego zachwycą mnie swym szlachetnym złotym kolorem?

Pora by kończyć opis skoro zaczynam rozmyślać nad takimi sprawami. Na zdrowie!
Zapach 10;
Smak 9,5;
Wygląd 8,5;
Ogólnie 9.
Wielkopolski Piwosz
P1250452a

Kormorany, kormoranowate (Phalacrocoracidae) – rodzina piw z browaru Kormoran (Warminus Mazuris). Obejmuje gatunki jasne, zamieszkujące serca piwoszy oraz ciemne, zamieszkujące ich półki.

Cechy charakterystyczne:

Piwo te charakteryzuje się następującymi cechami:

 • Silnym, chmielowym aromatem;
 • Doskonałą równowagą i harmonią orzeźwienia oraz ciężkości w zapachu;
 • Zapachem przypominającym najdroższe perfumy;
 • Rozbudowaną polemiką, w którą wdaje się z pijącym: czuć wszystkie 5 odmian chmielu;
 • Wybitnie goryczkowym smakiem;
 • Ciepłotą i inteligencją chmielu;
 • Skomplikowanym, pełnym różnorodności smakiem;
 • Mnogością niespodzianek i zagadek, które sprawia językowi;
 • Wybitnie bursztynową barwą;
 • Przystojnością piany, która ozdabia trunek, niczym wyczesany odpowiednio szlachecki wąs;
 • Nieprzewidywalnością, egzotycznością na równi ze swojskością;

Piwo to, pochodzące z rejonów Warmii oraz Mazur, pozostaje ewenementem na skalę światową – wszystkie użyte do produkcji rodzaje chmielu tworzą mieszankę, która potrafi zaskoczyć, omamić, zachwycić, zaciekawić – wszystko to w jednym tylko łyku. Pijąc ten trunek chce pozostawać się w ciszy, by móc kontemplować nad złożonością smaków, ale także, by oddać hołd temu wybitnemu produktowi.

Zapach 10;

Smak 10;

Wygląd 10;

Ogólnie 10.

Smakosz śląski

 • Kraj pochodzenia: Polska;
 • Kupione: ,,Piotr i Paweł”, Selgros;
 • Cena: 4,2 zł; 3,80zł,-.

P1250453a

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s