Salvador

Latynoski uwodziciel o bogatym aromacie kawy zagościł na mym piedestale, wyposażony został w bujną, zbitą pianę koloru beżowego. Wyglądem przywodzi na myśl mleczną piankę zakrywająca taflę południowego cappuccino, lecz tak jak ona potrafi zniknąć niespodziewanie tak i tutaj dwu-centymetrowa pianka rozpada się znienacka.

salvador_piwnakompania-wordpress-com-3

W tle zapachu odbywa się jakiś fikuśny taniec, w dużej mierze jest on dla mnie nie zrozumiały, gdyż oprócz cudownej , mrocznej palonej kawy obezwładniającej mój nos wydobywa się z wnętrzności wymyślny bukiet francuskiego sera. Szanuje te rolnicze produkty z mocy serca i mimo pewnego zawahania czy to, aby na pewno dobre połączenie wraz z upływem czasu rozpoczyna się we mnie proces uzależnienia od tego ekscentrycznego zapachu.

salvador_piwnakompania-wordpress-com-4

Dobroć smakowa ujawnia się pod postacią dwóch dojrzałych czynników: kawy, a także posmaku gorzkiej czekolady. Gdzieniegdzie przeskakuje mi na języku posmak wanilii, delikatnej wymieszanej jak w mleczku waniliowym spożywanym w dzieciństwie. Spytacie, a co kwaskowatością? Spieszę z odpowiedzią. Jest, nie gra pierwszych skrzypiec, ale odznacza się wyraźnie chwilę po przełknięciu. Nie ma wielkiej mocy i całe szczęście, nie lubię kwaśnych kaw.

salvador_piwnakompania-wordpress-com-2

Spodziewana gorycz nadchodzi falami, nie spieszy się, ale dzięki temu nie znika chybko. Zostaje i grzeje goryczką, pomaga przetrwać jesienny ziąb, dzięki niemu staję się lokalnym znachorem, leczę się za pomocą kawowego Stouta. Takich medykamentów nie odmówiłbym, nigdy.

Zapach 8,75;

Smak 9,25;

Wygląd 9;

Ogólnie 9.

Wielkopolski Piwosz

  • Kraj pochodzenia: Polska
  • Kupione: Browar Wąsosz

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s