Żytorillo

Piwo uwarzone na przekór, ale i na podstawie Roggenbier: regensburskiego żytniego, jasnego piwa, delikatnie nachmielonego. Wersja od Pinty została potraktowana dodatkowo słodami wędzonymi, a także wuchtą chmielu Amarillo. Z takich oto połączonych mocy, powstał ON kapitan Żytorillo.

zytorillo_piwnakompania-wordpress-com

Piwo nie wyróżnia się specjalnie etykietą, stąd wciąż mi uciekało przed wzrokiem , gdy przechadzałem się wzdłuż sklepowych półek. Skłoniło mnie dopiero w momencie jak dostrzegłem, że pośród piw Pinty zostało jego najmniej. Pomyślałem więc, że wiara wie co dobre, biorę!

zytorillo_piwnakompania-wordpress-com-2

W tym przypadku tłum wcześniejszych klientów wykazał się nie lada biblijną roztropnością. Pośród nieprzebranych skosztowanych piw to wciąż wyróżnia się TYM CZYMŚ. Kojącym cytrusem, nie nachalnym, a wręcz leczniczym współdziałający z wyborkiem żyta ugrzanego w letnim słońcu. Me czujki zapachowe ugniata wiejska wędzonka unoszącą się leniwie nad dachami pokrytymi strzechą, przynosi ukojenie po całym dniu orki.

zytorillo_piwnakompania-wordpress-com-4

Kontynuacja napotkanych aromatów następuje po przechyleniu szkła wprost do ust. Gruba pajda chleba przetacza się w dół przełyku zostawiając po sobie uczucie wysublimowanej, nie nachalnej goryczy, ścieli ona przełyk jak służba łoże Pana. Wędzonka umiarkowanie i z gracją odgrywa swą rolę, zadowala i daje uśmiech.  Barwa ciemno karmelowa, brązowa i mętna jednocześnie, przypomina nieco lżejszą kawę z tą różnicą, że na górze spoczywa drobna biała piana. Z taką pomocą każde żniwa stałyby się łatwiejsze!

Zapach 10;

Smak 10;

Wygląd 10.

Ogólnie 10 +

Wielkopolski Piwosz

  • Kraj pochodzenia: Polska
  • Kupione: Galeria Alkoholi Podolany, Poznań
  • Cena: 7,7 zł.-

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s